Strava pri vredoch a infekcií Helicobacter pylori

20. 3. 2013

Strava pri vredoch a infekcii Helicobacter pylori

 • Strava by mala mať šetriaci charakter. Jesť treba pravidelne, v pokoji, radšej častejšie a menšie porcie. Malé a dobre požuté sústa. Dbajte na pravidelnosť, je veľmi dôležitá!
 • Samozrejme ja zákaz fajčenia, pitia alkoholu a silnej kávy. Takisto bublinkové nápoje môžu niektorým ľuďom spôsobovať problémy. Ak však pijete minerálky, vhodné sú najmä alkalické, resp. s vyšším obsahom sodíka (škodia však pacientom s vysokým tlakom).
 • Výber potravín by vo všeobecnosti mal byť taký, aby tlmil žalúdočnú sekréciu. Takisto úprava pokrmov by mala byť šetrná, bez prepaľovaných tukov a vyprážania. Väčšinou by sa jedlá mali variť alebo dusiť, prípadne piecť na vode. Riadiť sa však môžete aj svojimi pocitmi a skúsenosťami. Vylúčte z jedálneho lístka potraviny, ktoré vám obyčajne spôsobujú žalúdočné problémy. Komu robí zle napr. pikantný kečup nech ho neje. Nie je vhodná surová zelenina, cukor, biele pečivo ani príliš sladké ovocie (banán, nektarinky a i.)
 • V zásade sú uprednostňované biele mäsá a ryby, rastlinné oleje. Tuky pridávame do jedál v malom množstve nakoniec, aby sa neprepaľovali.
 • Nemalo by sa presáľať, piť veľké množstvo tekutín naraz, vyhnúť sa príliš horúcim alebo studeným jedlám a nápojom.
 • Prostriedky na neutralizáciu žalúdočnej kyseliny, ktoré sa dajú kúpiť bez lekárskeho predpisu, dočasne zmierňujú problémy ako podporný prostriedok. Gastritídu, vredy ani infekciu HP však priamo neliečia.
 • Užívajte probiotiká. Klinické štúdie dokázali, že ich užívanie má nielenže preventívny účinok pred infekciou HP, ale majú výrazne pozitívny efekt aj pri jej liečbe.
 • Stres prehlbuje príznaky vredovej choroby. Napätie uvoľňuje aj pravidelná fyzická aktivita a rôzne relaxačné metódy. Doprajte si pravidelný stravovací režim a dostatok spánku.

Urobte si doma test na zistenie infekcie HP

Helicobacter pylori - spôsoby diagnostiky :

 1. Invazivne vyšetrenie - jedná sa o endoskopické vyšetrenie (pomocou žaludočnej sondy)  s odobraním sliznice na kompletný rozbor. U detí je vždy snaha používať  neinvazivne testy, které majú dostatečne vypovedajúcu hodnotu.
 2. Neinvazivne vyšetrenie - ideálne pre Vás lebo je to jednoduchý a rychlý test na zistenie prítomnosti HP zo vzorky stolice. Táto metóda vyšetrenia je nejjednoduššia na určenie diagnózy a služí aj ako kontrola po ukončení liečby.  Test je vyrobený tak, aby detekoval antigen HP vo vzorke stolice a výsledok se dal jednoducho vizuálne interpretovať pomocou pásika na testovacej doštičke.

Ide o mimoriadne častý patogén. Infekcia HP patrí celosvetovo medzi najčastejšie sa vyskytujúce infekcie vôbec. Spôsobuje veľmi rozšírenú infekciu bakteriálneho pôvodu, ktorá zasahuje sliznicu žalúdka a dvanástnika a spôsobuje tráviace ťažkosti. Skôr či neskôr vyvolá tzv. chronický zápal (gastritídu), vznik žalúdočných a dvanástnikových vredov a neskôr môže viesť aj k rakovine žalúdka. Je dokázané, že prítomnosť HP je hlavnou príčinou karcinómu žalúdka. Včasnou a efektívnou diagnostikou a následnou liečbou však môžete týmto ochoreniam predísť a zabrániť tak vzniku rakoviny.

Preto neváhajte a otestujte sa!  Cena za test je 7 €

http://www.lekarendoma.sk/test-na-stanovenie-helicobacter-pylori/

Doc.Ing.Pavel Blažíček,CSc

 


Aktuality

POŠTOVNÉ ZDARMA 1. 11. 2013


POŠTOVNÉ ZDARMA

Doprava ZDARMA pri objednávke nad 15 € .


Náš obchod získal certifikát dôvery 20. 10. 2013


Overené zákazníkmiVďaka hodnoteniu spokojných zákazníkov sme získali prestížny certifikát .


Kontakt

Pri výbere poradíme

obchod Zavinac lekarendoma Tecka sk
Pri výbere poradíme
 
0917 176 105

Zákaznícke centrum
 
bezplatná linka 0800 114 559
 
Murgašova 16 010 01 Žilina

Najpredávanejšie tovary

 • Test potravinovej intolerancie Food Detective  

  Test potravinovej intolerancie Food Detective

  Viete ktoré potraviny Vám škodia? Vylúčením problémovej potraviny sa môže kompletne zmeniť Váš život a preto buďte doma sami sebe lekárom . Všetko je dokonale spracované v ukážkovom letáčiku a test si zvládnete spraviť aj sami doma. Aj preto sa volá samodiagnostický. No ak si netrúfate bodnúť si „ihličkou“ do prsta, môžete so svojim testerom navštíviť ambulanciu lekára a sestrička by vám s testom mohla pomôcť.  Recenzia od zákaznika na Heureke  ( porovnávač cien ) katkilla Pridané: 2. októbra 2014 Zakúpený v LEKARENDOMA.SK 100%   Odporúča produkt rychly a spolahlivy celkom zabava si urobit doma take male laboratorium " Po vylúčeni potravin, na ktoré sa ukázala intolerancia mi kompletne zmizla ťažká senná nádcha a alergia na potraviny, ktorú som mala hlavne v čase kvitnutia brezy. Touto alergiou som trpela niekoľko rokov a bez liekov som sa nezaobišla ".  Viac sa dočitate v DISKUSII http://www.lekarendoma.sk/test-potravinovej-intolerancie-food-detective/#komentare objednajte ešte dnes do 12:00 a zajtra test intolerancie u vás (pracovné dni) .  

  Cena:
  76,90 €
 • Food Detective™ - samodiagnostický test potravinovej intolerancie a jeden produkt za 1€  

  Food Detective™ - samodiagnostický test potravinovej intolerancie a jeden produkt za 1€

  Akcia 1+1 Pribalíme Vám ešte 1x Pestrec s púpavou  (14,90€) len za 1€ Vylúčením problémovej potraviny sa môže kompletne zmeniť Váš život. Food Detective™ je jednoduchý test potravinovej intolerancie, ktorý si môžete vykonať sami v pohodlí Vášho domova. Nemusíte ísť k lekárovi ani čakať týždne na výsledky laboratórnych testov. Použitie Food Detective™ je veľmi jednoduché, inštrukcie krok za krokom Vás testom pohodlne prevedú. Food Detective™ testuje Vaše reakcie na : Obilniny:  kukurica, tvrdá pšenica, glutén (lepok), ovos, ryža, raž, pšenica Orechy a strukoviny:  mandle, para orechy, kešu, kakao, arašidy, strukoviny (hrach, šošovica, fazuľa), sója, vlašské orechy Mäso:   hovädzie, kuracie, jahňacie, bravčové Ryby:  riečne ryby (losos, pstruh), mäkkýše (krevety, granáty, kraby, homáre, mušle), tuniak, ryby s bielym mäsom (treska, treska škvrnitá, platesa) Zeleninu:   brokolica, kapusta, mrkva, zeler, uhorka, pór, paprika, paradajka, zemiak Ovocie:   jablko, čierne ríbezle, grepfruit, melóny (ananásový melón, vodný melón), olivy, pomaranče a citróny, jahody Kravské mlieko iné:   vajce (celé), cesnak,  zázvor, hríby,  čaj, kvasnice, . . . . katkilla Pridané: 2. októbra 2014 Zakúpený v LEKARENDOMA.SK 100% Odporúča produkt rychly a spolahlivy celkom zabava si urobit doma take male laboratorium po vyluceni potravin, na ktore sa ukazala intolerancia mi kompletne zmizla tazka senna nadcha a alergia na potraviny, ktoru som mala hlavne v case kvitnutia brezy. Touto alergiou som trpela niekolko rokov a bez liekov som sa nezaobisla. ​ objednajte ešte dnes do 12:00 a zajtra tovar u vás

  Cena:
  77,90 €
 • Test na okultné krvácanie v stolici  

  Test na okultné krvácanie v stolici

  Test na stanovenie okultného krvácania v stolici pre domáce vyšetrenie. Kto by sa mal otestovať?  Bezpríznakoví jedinci nad 50 rokov, aspoň 1 x za 2 roky (ideálne každý rok)  Osoby, ktoré majú dlhodobé problémy so stolicou by sa mali otestovať okamžite. Celosvetovo patrí Slovensko medzi krajiny s najvyšším výskytom rakoviny hrubého čreva! Iveta Pridané: 14. augusta 2014 Zakúpený v LEKARENDOMA.SK 80% Odporúča produkt  + plusy ?  rýchly a ľahko aplikovateľné  -  mínusy ? zatiaľ neviem...  

  Cena:
  5,00 €
 • Food Detective 2 ks test potravinovej intolerancie  

  Food Detective 2 ks test potravinovej intolerancie

    2x Food Detective + 1x GALLMET®- M (23€) za 0,10€ pribalíme. Buďte doma sami sebe lekárom. Food Detective™  je jednoduchý test potravinovej intolerancie, ktorý si môžete vykonať sami v pohodlí Vášho domova. Nemusíte ísť k lekárovi ani čakať týždne na výsledky laboratórnych testov. Použitie Food Detective™ je veľmi jednoduché, inštrukcie krok za krokom Vás testom pohodlne prevedú. Za 0,10€  pribalíme : Po operácii  alebo oslabení žlčníka je uskladňovacia funkcia žlčových kyselín zrušená. Okrem úlohy pri spracovaní a trávení tukov sú dôležitým nástrojom detoxikácie. Vylučovanie cholesterolu sa realizuje práve prostredníctvom žlčových kyselín, ktorých nedostatok môže byť zdrojom závažných ochorení. GALLMET®- M s pridaním rastlinných zložiek , ktoré prispieva k normálnej činnosti žalúdka, čriev a tráviaceho traktu (pôvodne 23€) ZLOŽENIE : sušený hovädzí žlčník, mikrokryštalická celulóza, hydroxy-propyl-metyl celulóza; rastlinné výťažky: list mäty piepornej, jablčník obyčajný, koreň ibiša lekárskeho, sladké drievko, fenikel obyčajný; protihrudkovacie látky: oxid kremičitý, stearan horečnatý; guma gellan. Viac na : http://www.lekarendoma.sk/gallmetm-a-bylinky-60-kaps/ katkilla Pridané: 2. októbra 2014 Zakúpený v LEKARENDOMA.SK 100% Odporúča produkt rychly a spolahlivy celkom zabava si urobit doma take male laboratorium po vyluceni potravin, na ktore sa ukazala intolerancia mi kompletne zmizla tazka senna nadcha a alergia na potraviny, ktoru som mala hlavne v case kvitnutia brezy. Touto alergiou som trpela niekolko rokov a bez liekov som sa nezaobisla objednajte ešte dnes do 12:00 a zajtra test intoleracie u vás doma (v pracovné dni) Blesková doprava dnes u nás, zajtra u vás  

  Cena:
  153,00 €
 • GALLMET®- M + bylinky 60 kaps.  

  GALLMET®- M + bylinky 60 kaps.

  Pri oslabení žlčníka je potrebné užívať žlčové kyseliny ktorých nedostatok môže byť zdrojom rôznych aj závažných ochorení:  nedostatočným trávením  zvýšeným cholesterolom  nafukovaním po jedle  hnačky, zápchy a celková nepohoda po konzumácií potravy GALLMET® - M 60 kaps s pridaním rastlinných zložiek pre lepšie trávenie Mäta pieporná prispieva k zdravej činnosti žalúdka a čriev, podporuje ich zdravú mikroflóru Jablčník obyčajný pomáha pri spazme tráviaceho traktu, prispieva k zdravému tráveniu a normálnej činnosti pečene a žlčníka Sladké drievko podporuje činnosť tráviaceho traktu Fenikel pomáha zdravému tráveniu. GALLMET®- N ( natúr ) 60 kapsul za 19€ http://www.lekarendoma.sk/prirodne-zlcove-kyseliny-gallmet-n/ GALLMET®- M ( s bylinkami ) 60 kapsul z 23€ na19€ http://www.lekarendoma.sk/gallmet-m-prirodne-zlcove-kyseliny/ GALLMET®- M ( s bylinkami ) 60 kapsul  (akcia 2+1 ZADARMO) http://www.lekarendoma.sk/2-1-gallmetm-a-bylinky-60-kaps/    

  Cena:
  19,00 €


Real Time Analytics Google PageRank